Joe Biden ;

“Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz. 24 Nisan 1915’ten başlayarak, Ermeni entelektüeller ve toplum liderlerinin Osmanlı güçleri tarafından İstanbul’da tutuklanmasıyla, 1,5 milyon Ermeni sınır dışı edildi, katledildi ya da yok etme kampanyasıyla ölüme yürüdü.”Biz nefretin tüm şekillerinin çürütücü etkilerine karşı güçlü duruşumuzu sürdürüyoruz. “Ermenilerin tarihine saygı duyuyoruz. Bu acıyı görüyoruz. Tarihi tasdik ediyoruz. Bunu da suçu birilerine yüklemek için değil, bunun bir daha asla yaşanmaması için yapıyoruz.” “Dünyada bir daha zulüm yaşanmasını engelleme hedefimizi yeniliyoruz. Dünyadaki tüm insanların iyileşmesi ve uzlaşması peşindeyiz. Amerikan halkı 106 yıl önce bugün başlayan soykırımın kurbanı olan Ermenilere saygı duyuyor.” ifadesinde bulundu !

 

 

SEN Kalk; 1830 yılında “Kızılderili Tehcir Yasası” ile bölgede yaşayan tüm yerlileri kendi topraklarından çıkart, Kızılderili kellesi başına 5 dolar öde,“Bu vahşi hayvanların yani Kızılderililerin tamamen imha edilmesi gerekiyor, En iyi yerli ölü yerlidir politikasıyla kıtayı binlerce yıldır üzerinde yaşayan yerli halkın elinden zorla al, yetmiş milyon Kızılderiliyi kendi vatanlarında katlet  , sonra kalk ; “Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz “edebiyatı yap !

 

SEN Kalk ; 1945 yılında Japonya’ya iki atom bombası atarak yüz binlerce masum sivili öldürüp dünya tarihinin en büyük vahşetini  gerçekleştir, 350 bin kişinin ölmesine ve binlerce insanın da sakat kalmasına neden ol,  sonra kalk “24 Nisan 1915’ten başlayarak, Ermeni entelektüeller ve toplum liderlerinin Osmanlı güçleri tarafından İstanbul’da tutuklanmasıyla, 1,5 milyon Ermeni sınır dışı edildi, katledildi ya da yok etme kampanyasıyla ölüme yürüdü” hikayesi anlat !

 

II.ci Dünya savaşından sonra İngilizlerle birlikte  Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdır, çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldür, sonra kalk Sözde Ermeni soykırımını tanıyoruz de !

 

Sen kalk ;  Vietnam’da, Kore’de,Küba’da,Panama’da,Guetemela’da, Nikaragua’da, Meksika’da, Filipinler’de, Afganistan’da, Irak’ta, İran’da, Suriye’de yüz binlerce sivili öldürüp, dünya tarihinin en büyük vahşet ve katliamlarına imza at, sonra kalk “Biz nefretin tüm şekillerinin çürütücü etkilerine karşı güçlü duruşumuzu sürdürüyoruz.Ermenilerin tarihine saygı duyuyoruz. Bu acıyı görüyoruz. Dünyadaki tüm insanların iyileşmesi ve uzlaşması peşindeyiz. Amerikan halkı 106 yıl önce bugün başlayan soykırımın kurbanı olan Ermenilere saygı duyuyor.”de ‘

 

Biz tarihi tasdik ediyoruz .

insan yerine koymadığınız ve kellesine 5 dolar vererek katlettiğiniz kızılderelilere yaptıklarınız SOYKIRIM’dır !

yine insan yerine koymayarak yıllar boyu köle olarak dünyalarını zindan ettiğiniz siyahilere yaptıklarınız SOYKIRIM’dır !

Okul,hastane demeden her noktaya 8 milyon ton’dan fazla Napalm bombası atarak insanları öldürüp sakat bırakmanız (Pelteleşmiş benzinden yapılan ve uçaklardan atılan napalm bombaları insan vücuduna yapışarak öldürdü) SOYKIRIM’DIR !

Ermeni lobisinin baskılarıyla tarihi gerçekleri saptıran,ilişkilerin zedelenmesine sebep olacak tutum sergileyen Joe Biden’i karanlık,ucuz,popülist,arsız ve şımarıkça  söyleminden dolayı şiddetle kınıyor, Ermeni soykırımı  yalanının  siyasi hedefler uğruna onursuzca kullanılmak istendiğinin ve tarihe karşı büyük bir ihanet olduğunun altını tekrar çiziyoruz. 

 

 

 

 

İzzet Oben ÇÜRÜK

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.