Ankara Beypazarı  Kınalı Eller Kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi 2020yılı Mart ay’ında  Beypazarı’nın yöresel lezzetlerini Türkiye’ye duyurmak ve bölgenin kadınlarına istihdam  alanı oluşturmak maksadıyla 7 girişimci kadın ile kurulmuş ,bugün 12 girişimci kadınla yoluna devam etmekte.

Kınalı Eller bir yandan yöresel ürünlerini ,yöresel kültürlerini ve yöresel lezzetlerini ulusal ve uluslar arası platforma taşırken diğer yandan da markalaşma yolunda çalışmalar yapıyor.

Pandemi sebebiyle bir çok planlarını ertelemek durumunda kaldıklarını belirten Kooperatif Başkanı  Sayın Serpil DENİZ ; birlikte çalışarak,üreterek ve inanarak bu süreçten hızlı ve güçlenmiş olarak çıkacaklarını belirtti.

Kooperatif Genel Müdürü Sayın Nesrin DİNÇKAN  ise ;

Bir araya gelmek başlangıçtır,beraberliği sürdürmek ilerlemedir,beraber çalışmaksa başarıdır.Kooperatifimizin temelinde yatan düşünce budur.Bugün için Kınalı Eller birçok kurumsal markete ürünlerimiz girmiş durumda,bunun yanı sıra E-Ticaret sitelerinden de ürünlerimize ulaşılabilmektedir.Hedefimiz Beypazarı’nın yöresel ürünlerini uluslar arası pazarda tanıtmak,aynı zamanda da ülkemize katma değer sağlamaktır.

açıklamasında bulundu.

 

 

http://www.tumgiad.com.tr

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.